Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
20:58 14 12 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Alegeri 2012 Iată lista primarilor din judeţul Constanţa

ro

11 Jun, 2012 15:59 5081 Marime text

img_2693.jpgAu apărut primele rezultate ale alegerilor locale din 10 iunie 2012. Redăm, mai jos, lista primarilor din judeţul Constanţa, aşa cum arată ea la momentul acesta, conform rezultatelor parţaile.

Constanţa - Radu Ştefan Mazăre (USL)

Mangalia - Zanfir Iorguş (PDL)

Medgidia - Marian Iordache (USL)

Băneasa - Ion Marin (PNL)

Cernavodă - Gheorghe Hânsă (PNL)

Eforie - Ion Ovidiu Brăiloiu (USL)

Hârşova - Tudorel Nădrag (PSD)

Murfatlar - Valentin Saghiu (PSD)

Năvodari - Nicolae Matei (PSD)

Negru Vodă - Ion Nicolin (PSD)

Ovidiu - George Scupra (PSD)

Techirghiol - Adrian Stan (USL)

Adamclisi - Anton Burcea (PDL)

Agigea - Cristian Cîrjaliu (USL)

Albeşti - Gheorghe Moldovan (PNL)

Aliman - Gheorghe Topalu (USL)

Amzacea - Constantin Radu (USL)

23 August - Mugur Mitrana (USL)

Bărăganu - Titu Neague (USL)

Castelu - Nicolae Anghel (PDL)

Cerchezu - Ion Constantinescu (USL)

Chirnogeni - Gheorghe Manta (USL)

Ciobanu - Tudorel Gurgu (PDL)

Cobadin - Cristian Telehoi (USL)

Ciocârlia - Traian Dragomir (PSD)

Cogealac - Gheorghe Alexa (PNL)

Comana - Ion Adam (USL)

Corbu - Marian Gălbinaşu (PNL)

Costineşti - Traian Cristea (PNL)

Crucea - Gheorghe Frigioi (USL)

Cumpăna - Mariana Gâju (USL)

Cuza Vodă - Horneţ Niculae (PDL)

Deleni - Marian Dan (PSD)

Dobromir - Eugen Iliescu (PDL)

Dumbrăveni - Gheorghe Cenuşă (PSD)

Fântânele - Gheorghe Popescu (PNL)

Ghindăreşti - Adrian Vartolemei (USL)

Gârliciu - Constantin Cimpoiaşu (USL)

Grădina - Gabriela Iacobici (PSD)

Horia - Sava Gigel (USL)

Independenţa - Cristea Gâscan (USL)

Ion Corvin - Dumitru Nedea (PSD)

Istria - Ioan Herdean (USL)

Limanu - Iustin Nicolae Udrea (USL)

Lipniţa - Florin Onescu (USL)

Lumina - Dumitru Chiru (USL)

Mereni - Gheorghe Chiriac (USL)

Mihai Viteazu - Gheorghe Grameni (USL)

Mihail Kogălniceanu - Ancuţa Belu (PNL)

Mircea Vodă - Mircea Dedu (PSD)

Nicolae Bălescu - Viorel Bălan (PNL)

Oltina - Gheorghe Chirciu (PNL)

Ostrov - Niculae Dragomir (USL)

Pantelimon - Vasile Neicu (USL)

Pecineaga - Lili Pîslaru (PNL)

Peştera - Valentin Vrabie (independent)

Poarta Albă - Vasile Delicoti (PDL)

Rasova - Mihalache Neamţu (PSD)

Saligny - Ion Beiu (PSD)

Saraiu - Dorinela Irimia (UNPR)

Săcele - Ion Oprea (PNL)

Seimeni - Lucian Blaj (USL)

Siliştea - Mihai Soare (USL)

Târguşor - Dragu Dumitru (PNŢCD)

Topalu - Gheorghe Murat (PSD)

Topraisar - Gheorghe Stelian

Tortoman - Lucian Chitic (USL)

Tuzla - Constantin Micu (USL)

Valu lui Traian - Florin Mitroi (PNL)

Vulturu - Eugen Marius Berbec (USL)

Menţionăm că lista va fi actualizată pe parcurs.

Ti-a placut articolul?

Comentarii