01:09 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE. Meci greu. Steaua a bătut Concordia Chiajna cu 2-1 şi a cucerit Cupa Ligii

17 Jul, 2016 22:34 1813 Marime text
Meciul dintre Steaua București și Concordia Chiajna s-a încheiat la egalitate, cu scorul de 1-1, după cele 90 de minute regulamentare ale finalei Cupei Ligii la fotbal, care are loc pe Arena Națională din Capitală.

Marko Momcilovic a deschis scorul pentru Steaua (numărul 60), iar Marius Pena (numărul 88) a egalat. Vor urma două reprize a câte 15 minute de prelungiri.

UPDATE, ora 23:00
Fericire mare în vestiarul Stelei! Steaua a învins Concordia Chiajna cu 2-1 în această seară perfectă! Astfel, SYteaua a câştigat Cupa Ligii. De menţionat că cel de al dolilea gol al Stelei a fost marcat în prelungiri de Jugurtha Hamroun (penalty- 111m).