16:48 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Frontiera Tomis îşi continuă drumul în campionatul de fotbal al MAI

25 May, 2013 00:00 1876 Marime text
Pe stadionul din municipiul Slobozia, echipa de fotbal A.C.S. Frontiera Tomis Constanţa a disputat al doilea meci din faza pe zonă (interjudeţeană) a campionatului de fotbal al Ministerului Afacerilor Interne, în compania colegilor de la A.S. Frontiera Galaţi.

Meciul dintre reprezentantele Poliţiei de Frontieră era decisiv pentru calificarea în faza următoare a competiţiei, deoarece din fiecare grupă preliminară mergeau mai departe primele două clasate.
După un meci echilibrat, victoria a revenit, printr-un gol marcat în minutele de prelungire, echipei din Constanţa, cu scorul de 3-2.
Antrenorii formaţiei din Constanţa, Cornel Roşu şi Daniel Benghea, au utilizat formaţia: Nicolov - Abdulgani, Voicu, Murgu, Baltag, Munteanu, Ciobanu, Lupşe, Chiriţă, Zgubea, Pindic. Au mai fost utilizate rezervele Năstase, Cotabiţă, Boerescu şi Curcă.
Golurile învingătorilor au fost marcate de Munteanu (min. 4 din penalty), Pindic (min. 9) şi Curcă (min. 90+5).
Adversara celor două formaţii ale IGPFR, echipa Inspectoratului General al Jandarmeriei Române, îşi asigurase calificarea după disputarea primelor două etape.
Rezultate complete: I.G.J.R. - Frontiera Galaţi 6-3, I.G.J.R. - Frontiera Tomis Constanţa 2-2, Frontiera Galaţi - Frontiera Tomis Constanţa 2-3.
Clasament final: 1. I.G.J.R. 4 puncte (golaveraj 8-5); 2. Frontiera Tomis Constanţa 4 puncte (golaveraj 5-4), 3. Frontiera Galaţi 0 puncte. În faza următoare a competiţiei se va juca în sistem eliminatoriu, după disputarea unei singure partide pe teren neutru, pentru A.C.S. Frontiera Tomis următorul adversar fiind echipa Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Bacău.