15:41 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Scoruri de maidan in grupa A

22 May, 2002 00:00 567 Marime text

"Cupa Presei Ciucas" la fotbal

Ocupantele primelor doua locuri in grupa s-au impus categoric

Luni, terenul de zgura din spatele tribunei oficiale a stadionului "Gheorghe Hagi" a gazduit ultimele meciuri din grupa A. Ocupantele primelor doua pozitii ale clasamentului, Telegraf & TV Neptun si MTC TV, au obtinut victorii categorice in fata mai modestelor lor adversare. In afara lor, Independentul este cea de-a treia echipa calificata in sferturile de finala, in timp ce Radio Sky va trebui sa dispute, pe 23 mai, un meci de baraj cu echipa clasata pe locul cinci in grupa B. Sferturile de finala ale competitiei se vor desfasura pe 27 mai.MTC TV - Radio Sky 13-0 (V. Cristea - 5, 28, 25; V. Gioglovan - 9; D. Ungureanu - 14, 27, 28; M. Grigoruta - 21, 29, 30, 35; G. Diceanu - 32, 36). Cartonas galben: St. Tudor (MTC TV). "Lanterna rosie" a seriei nu a avut puterea necesara sa-i incurce pe cei de la MTC TV. Scorul ne scuteste de orice comentariu.Telegraf & TV Neptun - Independentul 16-1 (C. Mihai - 4, 9, 12, 13, 17, 18, 35, 39; A. Lungu - 2, 24, 25; P. Alexe - 20, 29; D. Asman - 30, 32; M. Turam - 27 autogol / M. Raita - 26). Meciul s-a jucat ca trebuia sa se joace, dar, oricum, nimeni nu-i putea contesta dreptul de invingatoare al echipei Telegraf & TV Neptun. Cu aceasta ocazie, C. Mihai a luat o serioasa optiune pentru castigarea titlului de golgheter si in acest an, el inscriind opt goluri. Ieri s-au disputat ultimele partide din grupa B: Radio MIX - Observator, ZIUA de Constanta - Replica si Radio Constanta - Jurnalul de Constanta.