15:41 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Rasturnare de scor neasteptata

03 Dec, 2003 00:00 613 Marime text
Divizionara A de fotbal in sala AS Metropolitan Municipal Constanta a cedat, luni seara, cu 3-5 (3-2) partida de la Arad cu formatia FC Flamura Rosie, dupa ce la un moment dat conducea cu 3-1. Prima repriza a confruntarii, ce a facut parte din cadrul etapei a 13-a a campionatului, i-a gasit pe jucatorii echipei gazda la timona, printr-un gol marcat in primele minute. Constantenii au revenit, inscriind de trei ori prin I. Paun (2) si G. Dobre. A fost momentul in care arbitrii Orlando Trandu si Cornel Fanita si-au intrat in drepturi, favorizand echipa oradeana aflata in lupta pentru evitarea retrogradarii. Pe fondul unui joc mai modest al gruparii de pe litoral, FC Flamura Rosie a revenit la carma si a punctat de patru ori. Antrenorii Eugen Stefanescu si Viorel Farcas au avut la dispozitie urmatorii jucatori: Trasca - Normambet, Dobre, Paun, Boghitoi, Miron, Gherghescu, Badea, Stoica, Stoianof si Carauleanu.