15:42 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Primele semne de maturitate

25 Nov, 2002 00:00 501 Marime text

Electromagnetica Bucuresti - CSM Medgidia 5-4 (2-3)

Divizionara B de fotbal din Medgidia a fost foarte aproape de a face o figura frumoasa in deplasarea de la Electromagnetica Bucuresti. Desi gazdele au marcat destul de repede prin M. Chirila (1), elevii lui Daniel Radulescu au dat dovada de multa maturitate si au egalat dupa numai sapte minute prin C. Marinescu (8). Imediat jocul s-a deschis, ambele echipe avand numeroase ocazii de a marca. Primii care au facut-o au fost bucurestenii, prin S. Mircea (38), dar Ferenti, care fusese co-autor si la primul gol, a egalat la 2-2 (40) si a punctat pentru 3-2 (44), deschizandu-si drumul spre primul hat-trick din acest campionat. La acest scor formatia noastra s-a bagat in aparare si a lovit pe contraatac, ratand alte doua ocazii mari cat roata carului. Acestea aveau insa sa-i coste pe constanteni, pentru ca formatia gazda a egalat si s-a desprins decisiv prin golurile lui Varga (64), M. Chirila (66) si P. Gheorghe (81), reusita de pe final al lui Ferenti (89) dandu-le doar sperante ca mai pot scoate primul punct din deplasare. CSM Medgidia a trimis in teren pe: Avram - Feta, Ilcu, Posirca, Dragoi - Covrig, Marinescu, S. Mocanu, Pitu (75 Hampu) - C. Ilie (80 Mitu, 85 Todan), Ferenti. Nemultumit de evolutia nou intratului Cl. Mitu, antrenorul Daniel Radulescu l-a inlocuit pe acesta cu juniorul Todan in minutul 85, la numai cinci minute de cand il aruncase in lupta. "I-am dat prea multa incredere lui Mitu si m-a dezamagit total", a afirmat ieri Radulescu.