14:30 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Pe nisip, mai greu decat pe zgura

10 Jul, 2002 00:00 522 Marime text

"Cupa Presei" la fotbal pe plaja

Doua greseli ale portarului ne-au fost fatale in pierderea meciului cu Realitatea TV

Jucatori cu reale valente tehnice, fotbalistii de la ZIUA de Constanta nu s-au putut acomoda pe terenul de nisip pe care se desfasoara in aceste zile "Cupa Presei" la fotbal pe plaja. Drept urmare, ei au cedat (scor 2-4) in primul meci, pe care l-au sustinut in compania celor de la Realitatea TV si si-au diminuat considerabil sansele de calificare in sferturile de finala. La ora la care am redactat acest material, singura sansa a echipei noastre de a mai prinde sferturile de finala era o victorie cu 2-0 in meciul pe care l-au disputat aseara tarziu in fata celor de la Telegraf. Dar acest lucru se anunta greu, daca nu imposibil, tinand cont de valoarea adversarului. Fara a incerca sa-i scoatem basma curata pe jucatori, trebuie sa specificam ca un aport considerabil la aceasta infrangere l-a avut neexperimentatul portar, care a primit doua goluri de... "gradinita". Rezultatele complete inregistrate in a doua zi a cupei au fost: Jurnalul de Constanta - OTV 0-0, Radio Constanta - Replica de Constanta 1-1 (Catalin Burada / Catalin Filca), Antena 1 - B1 TV 3-0 (neprezentare), ZIUA de Constanta - Realitatea TV 2-4 (Marius Antonescu, Ionel Stefan / Cristi Cojocaru, Nikos Koudounis, Mihai Cioceanu 2). Aseara, s-au jucat urmatoarele partide: Radio MIX - Antena 1, TV Neptun - Jurnalul de Constanta, Radio Constanta - ZIUA de Constanta.