23:56 16 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

„Marinarii" au castigat pe terenul lui Dinamo II

19 Oct, 2009 01:54 1097 Marime text
farul.jpgFC Farul s-a impus ieri, pe terenul formaţiei Dinamo II Bucureşti, cu scorul de 2-0 (1-0), meci contând pentru etapa a X-a a Ligii a II-a. Formaţia pregătită de Marius Şumudică a deschis scorul contra echipei clasate pe ultimul loc, după 19 minute, prin internaţionalul de tineret Alexandru Măţel. Căpitanul „marinarilor" a înscris cu capul, din şase metri, după o lovitură de colţ executată de Cristocea. Scorul final a fost stabilit de Chico, atacantul portughez al grupării de pe litoral transformând fără probleme o lovitură de penalitate, obţinută de Cosmin Matei. Un moment ciudat al meciului îl are în prim plan pe tehnicianul Farului, care, nemulţumit de Fatai, îl schimbă la doar 10 minute după ce nigerianul intrase pe teren în locul lui Ene. După această victorie, Farul urcă până pe locul 9 în clasamentul Seriei I, cu 13 puncte. Marius Şumudică a început acest meci cu următoarea formulă: Sărdescu - Măţel (cpt.), Mendy, Papp, Ion Barbu - Bogdan Andone, Ben Teekloh, Cristocea, Cosmin Matei - Marius Ene, Chico.