23:34 16 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Callatis s-a impus la Constanţa, în al doilea amical al verii

14 Jul, 2011 02:10 994 Marime text
După ce, sâmbătă, remiza la Călăraşi în primul meci amical al verii, divizionara secundă Callatis Mangalia s-a impus marţi seară, pe stadionul ITC din Constanţa în faţa Dunării Călăraşi, cu scorul de 4-2.

Oaspeţii au început în forţă şi au punctat de două ori prin Ispas, în minutul 9 şi Avanu, în minutul 20. Până la pauză, Callatis a redus din handicap prin Bolat, în minutul 30. În partea a doua a meciului, jucătorii lui Marin Barbu au dominat şi au întors rezultatul prin golurile marcate de Damian (min. 70), Kamara (min. 85) şi Floricel (min. 89). În prima repriză, Callatis a jucat cu Neagu, Floricel, Ferariu, Damian, Mihai, Cojenel, Florea, Bolat, Cogali, Iordache şi Doicaru, iar, în partea a doua, au evoluat Bermudez (Marin), Floricel, Posteucă, Damian, Ţarălungă, Bolat, Patane, Cogali, Kamara, Ungureanu şi Calagi.