22:56 15 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Alibec, titular în derby-ul cu AC Milan

16 Nov, 2010 00:00 1365 Marime text
alibec.jpgFostul atacant al Farului, Denis Alibec, a evoluat titular la echipa de tineret a lui Internazionale Milano, în meciul câştigat cu scorul de 1-0, pe terenul celor de la AC Milan, partidă contând pentru etapa a IX-a a campionatului italian de tineret.

După ce şi-a înscris numele pe lista marcatorilor în ultimele trei partide, constănţeanul a avut şansa să înscrie din nou şi în derby-ul cu AC Milan, însă execuţiile sale din minutele 12 şi 81 nu au găsit spaţiul porţii. Jucătorul în vârstă de 19 ani a fost schimbat în minutul 82 al întâlnirii, informează site-ul oficial al grupării milaneze. Denis este golgheterul echipei pregătite de Fulvio Pea, cu şase reuşite, urmat de marcatorul singurului gol din meciul cu AC Milan, DellAgnello. Inter Primavera se află pe poziţia a cincea în Grupa B a campionatului rezervat echipelor de tineret, având însă un meci mai puţin disputat. Următorul meci din campionat este programat pe 20 noiembrie, când Inter Primavera va primi vizita celor de la Cagliari.