15:07 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Alibec a înscris din nou pentru Inter Primavera

29 Oct, 2010 02:59 1550 Marime text
alibec.jpgDupă jocul bun făcut cu Sassuolo, meci contând pentru manşa tur din cadrul turului secund al Primavera Tim Cup, fostul atacant al FC Farul, Denis Alibec, a continuat evoluţiile bune şi în partida retur.

Jucătorul constănţean în vârstă de 19 ani a înscris din nou în victoria cu 2-0, în faţa celor de la Sassuolo. Alibec a fost titular şi a deschis scorul în minutul 33, fiind înlocuit în minutul 64. Atacantul a mai marcat o dată în prima parte a jocului, dar golul a fost anulat pe motiv de offside. În tur, Inter Primavera se impusese cu 4-2. Astfel, milanezii s-au calificat în optimile de finală ale Primavera Tim Cup, unde va juca împotriva celor de la Genoa, campionii en-titre. Cele două partide sunt programate pe 10 şi pe 24 noiembrie.