03:36 17 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Handbalistele de la CS Tomis au castigat greu meciul cu HCM Baia Mare

10 Oct, 2006 00:00 809 Marime text

# Intalnirea a fost castigata de constantence cu scorul de 24-22, dupa ce la pauza, avantajul fetelor de la CS Tomis a fost de un singur gol, 14-13 * In prima repriza, gazdele au gresit destul de mult in atac, insa nici in defensiva nu au stat mai bine

Sala Sporturilor a gazduit duminica partida dintre CS Tomis si HCM Baia Mare, meci care a facut parte din cea de-a sasea etapa a campionatului Ligii Nationale la handbal feminin. Intalnirea a fost castigata de constantence cu scorul de 24-22, dupa ce, la pauza, avantajul fetelor de la CS Tomis a fost de un singur gol, 14-13. In prima repriza, gazdele au gresit destul de mult in atac, insa nici in defensiva nu au stat mai bine. In cea de-a doua parte a meciului, jucatoarea oaspetelor, Oana Herman, a fost eliminata de catre arbitri, in minutul 48. De la echipa constanteana, cea mai buna marcatoare a fost Andreea Dospin, care a avut opt reusite.