09:23 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Voleibaliștii de la Tomis încheie sezonul regulat pe locul întâi

24 Feb, 2013 23:27 1929 Marime text
volei.jpgEchipa masculină de volei CVM Tomis Constanța va încheia sezonul regulat al Diviziei A1 pe locul întâi, indiferent de rezultatele ultimelor două etape. Tomis, lider al clasamentului și până acum, a obținut și matematic această postură în urma victoriei de sâmbătă, din etapa a 20-a, obținută pe teren propriu cu Unirea Dej, echipa de pe locul trei, scor 3-0 (25-17, 25-21, 25-16). În clasament, constănțenii au șapte puncte (46 - 39) peste echipa de pe locul secund, CSM U Craiova, care a câștigat și ea în această etapă, 3-1 în deplasare cu Dinamo. În etapa următoare, CVM Tomis va întâlni, tot la Constanța, Steaua, miercuri, 27 februarie.

În competiția feminină, sâmbătă, CSV 2004 Tomis a dispus în etapa a 20-a, pe teren propriu, de CSM Sibiu, cu 3-1, rezultat grație căruia a trecut pe locul întâi, la două puncte (43 - 41) în fața lui Dinamo (care a avut rundă liberă), aceasta până la meciul direct dintre cele două. Ieri, Dinamo s-a impus însă cu 3-0 (25-22, 25-17, 25-17), revenind pe prima poziție. În etapa viitoare, Tomis joacă, poimâine, pe teren propriu, împotriva echipei CSM Lugoj.

Sursa foto: cev.lu