14:18 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Vlad Sandu a marcat trei goluri în victoria FC Viitorul cu FCSB

01 Mar, 2021 00:00 3237 Marime text
  • La Bucureşti s-au disputat două meciuri test între juniori de la FC Viitorul şi FCSB.

Echipele Under-16 (formate din jucători născuți după 1 ianuarie 2005) și Under-15 (jucători născuți după 1 ianuarie 2006) ale FC Viitorul au susţinut, în capitală, două meciuri test contra formațiilor similare ale FCSB.

Cele două cluburi și-au împărțit victoriile. Dacă FC Viitorul U-16 s-a impus cu 4-1, confruntarea echipelor U-15 s-a încheiat cu succesul formaţiei bucureștene, 2-1. În promul meci, au marcat Cătălin Tronea (26), Vlad Sandu (74, 86, 88) - foto, respectiv Matei Tănasă (78), iar echipa FC Viitorul U16 (antrenor, Ionuț Mihu) a fost: Răfăilă (69 Cadar) - Aioanei, Fătu, Ștefănescu, Borza - Banu (27 Cocot), Chiper, Dulcea (60 Agafiței) - Mazilu, Tronea (33 Sandu), Caragea. S-au jucat două reprize a câte 45 de minute.

În duelul de la Under-15, şi-au trecut numele pe lista marcatorilor Francesco Boldrini (4), Albert Jarca (51), respectiv Bogdan Popovici (1). FC Viitorul U-15 (antrenor, Ștefan Sandu) a jucat cu: Munteanu (41 Cimpoeșu) - Chihaia, Dumitra (73 Cornei), Gică, Burlacu (54 Alexandru) - Băsceanu, Leonte (54 Cocoș), Popovici (73 Nechifor) - Păcuraru (54 Doicaru), Cocoș (39 Cercel), Sali. Meciul a avut două reprize a câte 40 de minute.

Sursa foto: Academia Hagi

Citeşte şi:

FC Viitorul Under-17 a condus Gloria Albeşti cu 3-0 la pauză, dar nu a reuşit să câştige meciul

Robert Băceanu, trei goluri în victoria cu 9-0 a FC Viitorul Under-17