12:51 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Viitorul Pecineaga (viitoarea Callatis 2012) a pierdut amicalul cu Svetkavitsa Targovishte

19 Feb, 2013 22:42 2165 Marime text
pecineaga.jpgLiderul Ligii a IV-a constănţene de fotbal, Seria Est, Viitorul Pecineaga, echipă care, din retur, îşi va schimba denumirea în ACS Callatis 2012 Mangalia, a pierdut cu 0-2 (0-0) meciul amical de ieri, de la Techirghiol, cu formaţia Svetkavitsa Targovishte, clasată pe locul întâi în divizia secundă bulgară. „Am primit golurile în minutele 70 şi 90+2. În prima repriză, cât am jucat cu formula standard, am dominat total. După pauză, am operat mai multe schimbări", a declarat Alexandru Luchici, vicepreşedintele executiv al Callatisului 2012. Antrenorul Mugurel Cornăţeanu a început meciul în formula: L. Marin - Nan, I. Posteucă, A. Chelu, Evdochim - Bolat, Erdinci Cogali, I. Florea, S. Banoti - Calagi, Doicaru. În repriza a doua, au mai jucat Enis Cogali, Taciuc, I. Ilie, C. Bârboră şi Fl. Vărzaru. Sâmbătă, la Şabla, în Bulgaria, de la ora 11.00, este programată revanşa întâlnirii de ieri.

Aflată în cantonament la Techirghiol, Viitorul Pecineaga a mai susţinut două amicale până acum: 2-2 cu Rapid Feteşti şi 2-4 cu juniorii A de la Academia Gheorghe Hagi. „În meciul cu echipa ialomiţeană, am condus la pauză cu 2-0. În partea secundă, după ce am introdus în teren mulţi jucători tineri, adversarii au reuşit să ne egaleze. Contra echipei de la Academie antrenate de Cristi Cămui am jucat cu echipa a doua", a mai spus Alex Luchici.

Sursa foto: Facebook