00:18 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Victorie dramatică FC Viitorul a învins Poli Iași în inferioritate numerică, întorcând scorul. Golul decisiv, în prelungiri!

23 Sep, 2019 22:43 1849 Marime text
FC Viitorul a avut parte de un meci dificil, în această seară, în etapa a zecea a Ligii 1, cu Poli Iași, la Ovidiu.

Condusă cu 1-0 din minutul 39 (Ad. Bălan, din penalty), FC Viitorul a rămas și în inferioritate numerică în minutul 54, după ce Bradley de Nooijer a fost eliminat.

Echipa gazdă a reușit să întoarcă însă scorul pe final, Achim (80 – din penalty) și Rivaldinho (90+1) punctând pentru un succesm 2-1, obținut dramatic, care l-a găsit pe Gică Hagi, managerul tehnic al FC Viitorul, în tribună, unde a fost trimis de arbitru.

Gică Hagi a folosit jucătorii: Căbuz - Boboc, Iacob, Artean, De Nooijer - Casap (59 St. Filip), Achim, Ciobanu (59 C. Matei) - Houri - Iancu (64 G. Ganea), Rivaldinho.

În urma acestui succes, FC Viitorul a acumulat 21 de puncte, egalând liderul CFR Cluj, care are golaveraj superior (25-8 față de 25-11). FC Viitorul e pe doi în clasament, iar pe trei se situează U Craiova, cu 19 puncte.

În etapa viitoare, FC Viitorul va întâlni în deplasare tocmai echipa din Bănie, luni, 30 septembrie, de la ora 20.30.

Sursa foto: FC Viitorul