22:11 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Succes la două goluri diferenţă Victoria Mihai Viteazu a condus de două ori FC Viitorul II

20 Apr, 2015 00:00 2270 Marime text
Meciurile etapei a treia din play-off-ul şi play-out-ul Ligii a IV-a s-au încheiat cu rezultatele: play-off - Sparta Techirghiol - CS Mihail Kogălniceanu 1-1, CS Agigea - Dunărea Ostrov 2-2, CS Eforie - Gloria Băneasa 1-0, Portul Constanţa - Axiopolis Cernavodă 1-5, Victoria Mihai Viteazu - FC Viitorul II 3-5, Unirea Topraisar - CSO Ovidiu 2-1; play-out - CFR Constanţa - Victoria Cumpăna 4-3, Ştiinţa Poarta Albă - Avântul Comana 2-0, Voinţa Valu lui Traian - Vulturii Cazino 8-4. Perla Murfatlar a avut rundă liberă.

În meciul Victoria Mihai Viteazu - Viitorul II scorul la pauză a fost 2-2. Pentru oaspeţi, au marcat Paul Iacob (19), Cristian Ene (45, 55), Ionuț Vână (59) şi Gabriel Preoteasa (65). Gazdele au punctat în minutele 10, 27 și 62. FC Viitorul II (antrenor, Cristian Cămui) a jucat cu: Tordai - Torişte, Puţanu (46 Hasnaș), Vasiu, Perju - Gheorghe (46 Preoteasa), Iacob (78 Șandru) - Neacșa (82 Ionescu), Vână, Stoica - C. Ene.