23:12 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE. Simona Halep eliminată de Marketa Vondrousova, în turul secund al turneului de la Roma

16 May, 2019 15:47 1389 Marime text
Tenismena din Constanța, Simona Halep o înfruntă astăzi în turul secund al turneului de la Roma pe jucătoarea cehă Marketa Vondrousova.

Partida fusese programată inițial pentru ziua de miercuri, dar din cauza ploii a fost reprogramată astăzi.

Dacă se va impune în această partidă Simona HAlep va mai juca un meci astăzi, în turul al treilea.

După mai bine de o oră și jumătate de joc, scorul partidei este 6-2; 5-7 și se joacă set decisiv.

UPDATE.

La scourl de 2-1 pentru adversară în setul decisiv, Simona Halep a solicitat îngrijiri medicale.

UPDATE.

Simona Halep a fost eliminată în turul secund al turneului de la Roma după ce a fost învinsă în trei seturi de Marketa Vondrusova scor: 6-2; 5-7; 3-6.

Anul trecut Simona Halep a jucat finala la turneul din capitala Italiei.