17:47 23 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Imagini de la eveniment SSC Farul, eșec sever la Constanța cu U Cluj în Liga a 2-a. Oaspeții au înscris două goluri în inferioritate numerică! (galerie foto)

10 Oct, 2018 16:06 3335 Marime text
Stadionul Farul din Constanța găzduiește astăzi, de la ora 16.00, meciul de fotbal SSC Farul Constanța - Universitatea Cluj, din etapa a 11-a a Ligii a 2-a.

SSC Farul (antrenor, Petre Grigoraș și Marian Dinu) începe meciul în formula:  M. Popa - Dombrovoschi, Twumasi, Roumadi, C. Zanfir - Tudorică, Apostolache - Al. Grigoraș (cpt.), Mbaka, R. Licu - Momodou.

Rezerve: Raclău - P. Niță, Dumitrașcu, Sabangeanu,  Țăranu, Robu, R. Prodan.

UPDATE. 1

Meciul a început.

UPDATE: 2

În minutul 8, oaspeții deschid scorul, prin Dorin Goga, din penalty.

UPDATE. 3

În minutul 34, U Cluj a rămas în zece jucători, după ce Iuliu Hațiegan a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat. Anterior, portarul SSC Farul, Mihai Popa, a intervenit foarte bine la Gavra, care scăpase singur spre poartă.

UPDATE. 4

S-a încheiat prima repriză. SSC Farul - U Cluj 0-1!

UPDATE. 5

A început repriza secundă.

UPDATE 6

În zece oameni, U Cluj reușește să se desprindă pe tabelă, după golul lui Octavian Ursu, din minutul 54. SSC Farul - U Cluj 0-2!

UPDATE: 7

În minutul 80, scorul capătă proporții, după golul lui Florescu, realizat cu un șut din careu. SSC Farul - U Cluj 0-3!

UPDATE: 8

Din minutul 80, și SSC Farul joacă în zece jucători, după ce Momodou s-a accidentat si nu a mai putut continua, iar Petre Grigoraș efectuase toate schimbările.

UPDATE: 9

Meciul s-a încheiat. SSC Farul - U Cluj 0-3!

SSC Farul a jucat cu: M. Popa - Dombrovoschi (78 Sabangeanu), Kwadwo Twumasi, Roumadi, C. Zanfir - Tudorică, Apostolache (52 P. Niță) - Al. Grigoraș (cpt.), Mbaka, R. Licu (63 Dumitrașcu) - Momodou. Rezerve neutilizate: Raclău - Țăranu, Robu și R. Prodan.

Echipa U Cluj (antrenor, Adrian Falub) a fost: Dur-Bozoancă - Takacs, Abrudan, Cordoș, Berci, Kofi Twumasi, Florescu, O. Ursu (86 M. Coman), D. Goga (cpt.) (60 Giurgiu), Hațiegan, Gavra (75 Căpușă). Rezerve neutilizate: Albuț - Al. Coman, Hordouan și Taub.

În celelalte meciuri ale etapei s-au înregistrat rezultatele: Academica Clinceni - Pandurii Tg. Jiu 4-1, Petrolul Ploieşti - Luceafărul Oradea 6-2, Sportul Snagov - CS Baloteşti 4-1, UTA - Metaloglobus Bucureşti 6-1, ACS Poli Timişoara - Chindia Târgovişte 1-3, Ripensia Timișoara - Energeticianul 1-1, Dacia Unirea Brăila - ASU Poli Timișoara 0-2, Daco-Getica Bucureşti - Aerostar Bacău 3-0 și CS Mioveni - FC Argeş 0-1.

În urma înfrângerii de astăzi, SSC Farul a coborât un loc în ierarhie, de pe 14 pe 15, prima poziție deasupra liniei retrogradării.

Clasament: 1. Snagov - 27p, 2. Clinceni - 24p, 3. FC Argeş - 24p, 4. Chindia - 23p, 5. Petrolul - 22p, 6. U Cluj - 20p, 7. Mioveni - 19p, 8. UTA - 19p, 9. Pandurii - 18p, 10. Energeticianul - 17p, 11. ASU Poli - 17p, 12. Daco-Getica - 14p, 13. Metaloglobus - 14p, 14. Ripensia - 9p, 15. SSC Farul - 9p, 16. Luceafărul - 9p, 17. Baloteşti - 8p, 18. Aerostar - 7p, 19. ACS Poli - 5p, 20. Dacia Unirea - 4p.

La finele sezonului 2018/2019, vor promova în Liga 1 primele două clasate, iar echipa de pe locul trei va disputa baraj de promovare / menținere cu locul 6 din turneul play-out al primei divizii. În Liga a 3-a vor retrograda ultimele cinci clasate.

Sursa foto: ZIUA de Constanța