00:37 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Montreal. A învins-o în două seturi pe Venus Williams

10 Aug, 2018 07:17 2039 Marime text
Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Montreal după două victorii într-o singură zi.

Dacă meciul cu Anastasia Pavlyuchenkova s-a încheiat după mai bine de trei ore cu scorul 7-6, 4-6, 7-5, sportiva din Constanța a avut parte de o victorie mai facilă cu Venus Williams afectată de probleme fizice pe care a învins-o cu 6-2, 6-2, după numai 72 de minute.

În sferturile de finală ale competiției de la Montreal Simona Halep va juca împotriva lui Caroline Garcia vineri spre sâmbătă, nu mai devreme de 01:30.

Pentru calificarea în sferturi Simona Halep va primi un premiu de 60.120 de dolari şi cu 190 de puncte WTA.

Sursa foto cu rol ilustrativ: ZIUA de Constanța