07:46 18 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE. Simona Halep a învins-o pe Barbora Strycova în optimile de finală ale turneului de la Toronto

10 Aug, 2017 22:02 2008 Marime text
Cea mai bună jucătoare de tenis din România, Simona Halep, o întâlnește în această seară de la ora 22.00 (în direct la Digi Sport 2), pe Barbora Strycova (Cehia, 26 WTA).

Simona Halep a trecuit cu 6-3, 6-4 de Magdalena Rybarikova (Slovacia, 33 WTA), în turul doi al competiţiei, partida durând o oră şi 40 de minute.

A doua favorită la Toronto în acest an, Simona Halep a câştigat turneul în 2016.

UPDATE: 2

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Montreal după ce a învins-o pe Barbora Strycova scor 6-1; 6-0. În meciul următor Simona Halep va juca împotriva sportivei din Franța, Caroline Garcia.

UPDATE. 1

Simona Halep a câștigat primul set în fața Barborei Strycova scor 6/1 în mai puțin de jumătate de oră.