21:58 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Simona Halep eliminată din proba de dublu a turneului de la Miami de Monica Niculescu

26 Mar, 2019 22:03 2299 Marime text
Monica Niculescu a obținut, marți seara, o calificare de senzație în sferturile de finală ale probei de dublu de la Miami după un meci disputat contra Simonei Halep, informează Digisport.ro

Monica Niculescu și americanca Abigail Spears s-au impus dramatic, în urma disputării super tie break-ului, în fața perechii formată din Simona Halep și Julia Goerges, cu scorul de 1-6, 7-5, 10-8.

Primul set a fost o formalitate pentru Halep și Goerges, însă actul secund a fost unul incredibil. Simona și Julia păreau că nu vor avea emoții în obținerea victoriei după ce au ajuns rapid la 4-1, însă Monica și Abigail au revenit fantastic și s-au impus cu 7-5!

În super tie-break dramatismul a continuat. Halep și Goerges au condus cu 6-1, însă din nou Niculescu și Spears au revenit și au câștigat, în cele din urmă, partida după o oră și 33 de minute.

Câștigătoarele se vor duela mai departe cu perechea formată din Sam Stosur și Zhang Shuai, favorită 6.