16:50 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Şase goluri în amicalul dintre FC Viitorul şi FCSB. A fost ultimul meci al echipei constănţene din cantonamentul montan (galerie foto)

28 Jun, 2019 13:51 2392 Marime text
În ultima partidă de verificare din cantonamentul montan, disputată astăzi la Brașov, FC Viitorul a încheiat la egalitate, scor 3-3 (1-1), partida cu vicecampioana FCSB.

Pentru Viitorul Constanța au marcat Iancu, în minutele 29 și 72 - din penalty și Munteanu, în minutul 80, în timp ce pentru bucureșteni au înscris Hora, în minutul 22, şi Oaidă, în minutele 48 și 54.

FC Viitorul (manager tehnic - Gheorghe Hagi; antrenor - Cătălin Anghel) a jucat cu: V. Cojocaru (69 Buzbuchi) - Leca, Mladen (85 Filip), Țîru (cpt.), De Nooijer - Houri (60 Ammari), Achim (68 Artean), Vînă (68 Tîrcoveanu) - Eric (63 Pitu) - Calcan (68 Keita), Iancu (78 Munteanu).

Echipa FCSB (antrenor - Bogdan Andone) a fost: Bălgrădean - Roman, Cristea (69 Bălașa), Planic, Morais (89 Arnold) - Filip (79 Horșia), Pintilii (cpt.) (69 Ov. Popescu) - Oaidă, Moruțan (55 Dumitru), Tănase (78 Ion) - Hora (87 Niță).

Programul complet al partidelor amicale ale FC Viitorul din acastă perioadă:

- 19 iunie: Olympiacos Pireu - FC Viitorul 3-2 (Ganea și Iancu)
- 24 iunie: FC Viitorul - Colțea Brașov 8-0 (Keita 3, Munteanu 2, Mățan, Iancu, Vînă
- 24 iunie: FC Viitorul - Chindia Târgoviște 3-1 (Artean, Ganea, Calcan)
- 27 iunie: FC Viitorul - FK Csikszereda Miercurea Ciuc 2-0 (Keita, Tucaliuc).
- 28 iunie: FC Viitorul - FCSB 3-3 (Iancu 2, Munteanu)
- 3 iulie: FC Viitorul - Cernomore Varna (Constanța).

Primul meci oficial al Viitorului va avea loc la 6 iulie, de la ora 20.00, pe stadionul Ilie Oană din Ploiești, cu CFR Cluj, în Supercupa României.

Sursa foto: FC Viitorul