13:24 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Săgeata, eliminată din Cupa României de o echipă de Liga a 3-a

25 Sep, 2013 00:00 2372 Marime text
Chindia Târgovişte, echipă clasată pe locul cinci în seria a şasea a Ligii a 3-a, a produs surpriza şi a eliminat, ieri, din Cupa României, în „16”-imi, prim-divizionara Săgeata Năvodari, care debutase cu această ocazie în competiţie. Meciul s-a jucat la Târgovişte, iar Chindia s-a impus cu 2-0, prin golurile lui Honciu (min. 63 - dintr-un penalty scos de Dobre, care a fost faultat de Filip) şi Cherchez (min. 73 - şut la vinclu din interiorul careului). Din minutul 81, Săgeata a jucat în inferioritate numerică, după eliminarea lui Achim, pentru două cartonaşe galbene. Săgeata a jucat cu: Pogacsics - Al. Grigoraş, Fl. Popa (cpt.) (53 Achim), Ghinea, Muzac, V. Apostol (46 Vezan), Tigoianu, Sorian, I. Iordache, D. Lopes, Chiacu (46 Filip). Celelalte rezultate de ieri din Cupă au fost: FC Vaslui - Metalul Reşiţa 1-0 (Pătulea 53), FC Bihor - ACS Poli Timişoara 0-1 (Bărbuț 74), FCM Dorohoi - FC Viitorul 0-3 (Axente 7, Lazăr 16, Gavra 86; în minutul 60, gazdele au ratat un penalty), Corona Braşov - SC Bacău 1-0 (Aguirre 21), Dinamo - Sănătatea Cluj 4-0 (Zougoula 41, 48, Dănciulescu 52, Rotariu 63), Ripensia Timișoara - U Cluj 2-1 (Ciobai 13, Anagor 21 / Ursu 38). Astăzi, în afară de Pandurii - Farul, se mai joacă meciurile: de la ora 16.00 - Petrolistul Boldești - Gaz Metan Mediaș, Gloria Buzău - FC Botoșani; de la ora 18.30 - FC Brașov - CFR Cluj (în direct la Digi Sport 1); de la ora 20.30 - FC U Craiova - Petrolul Ploiești (în direct la sport.ro).