05:16 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Rugbyștii de la Tomitanii Constanța au condus la pauză U Cluj în deplasare. Gazdele au revenit în partea secundă

09 Nov, 2019 15:10 2156 Marime text
În etapa a cincea a Cupei României la rugby, grupa A, la Cluj s-au întâlnit, astăzi, echipele de SuperLigă Universitatea Cluj şi Tomitanii Constanţa.

Meciul i-a revenit formației gazdă, scor 7-3, după ce la pauză echipa constănțeană conducea cu 3-0.

Tomitanii, care au obținut un punct în acest meci, au punctat dintr-o lovitură de pedeapsă, în vreme ce U Cluj s-a impus grație unui eseu transformat.

În afară de acest eșec, formaţia de pe litoral a mai înregistrat o victorie (29-28 la Constanţa, cu U Cluj) şi trei eşecuri: 0-5 (neprezentare) la meciul din deplasare cu Știinţa Baia Mare, 6-75 deplasare cu Timişoara Saracens şi 19-52 acasă cu Știinţa Baia Mare.

Sursa foto: Facebook (Romanian Rugby Federation)