23:19 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Rugbyștii de la CS Năvodari, victorie în primul meci cu CSM Galați din semifinale

31 Oct, 2020 14:36 3525 Marime text
  • CSM Galați a condus la pauză, dar CS Năvodari a revenit după pauză.

Echipa de rugby CS Năvodari a început cu dreptul semifinala Diviziei Naționale de seniori, învingând astăzi în deplasare CSM Galați, în primul meci al dublei manșe.

Campioni în DNS în sezonul 2018/2019 și clasați pe locul trei în turul actualului sezon, oaspeții s-au impus cu 14-7, revenind pe tabelă în repriza a doua, după ce la pauză au fost conduși cu 7-3. CSM Galați a fost a doua în sezonul regulat.

În celălalt prim meci din cea de-a doua semifinală, Știința Petroșani (locul 1 în tur) - RC Bârlad (locul 4) 22-3 (12-3).

A doua partidă dintre Năvodari și Galați din turneul 1-4 al DNS a fost programată pe 7 noiembrie, la Năvodari.

Imaginea a fost preluată de pe pagina de Facebook ”Rugby Romania” (foto: Dragoș Pascaneanu)