18:54 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

România-Serbia 0-0. Tricolorii au jucat în zece oameni din minutul 44. Penalty ratat!

14 Oct, 2018 17:58 1201 Marime text
Naţionala de fotbal a României a ]ncheiat meciul cu Serbia la egalitate, 0-0, duminică, pe Arena Naţională din Bucureşti, în Grupa a 4-a a Seriei C din Liga Naţiunilor.

Echipele:

ROMANIA: Tătăruşanu - Cr. Manea, Tamaş, Săpunaru, Toşca - T. Băluţă, R. Marin - Maxim (71 Rotariu), Stanciu, Drăguş (45+3 Nedelcearu) - Ţucudean. Selecţioner: Contra. Au mai jucat Nedelcearu, D. Rotariu și Keșeru.

SERBIA: Rajkovic - Rukavina, Milenkovic, Veljkovic, Rodic - Lukic, Maksimovic - Gacinovic (63 Milinkovic-Savic), Tadic, Radonjic - Mitrovic. Selecţioner: Krstajic. Aumai jucat Milinkovic-Savic și Miletic.

România a jucat în zece oameni din minutul 44, după eliminarea lui Tamaș. La faza respectivă (un fault în careu), arbitrul a acordat penalty, ratat însă de Serbia, prin Tadici.

Clasament: 1. Serbia - 8p, 2. România - 6p, 3. Muntenegru - 4p, 4. Lituania - 0p.