09:28 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Revirimentul de dupa pauza

24 Mar, 2003 00:00 722 Marime text

CSM Medgidia - Foresta Falticeni 2-0 (0-0)

Divizionara B de fotbal CS Municipal Medgidia si-a continuat, sambata, seria rezultatelor bune din acest retur de campionat. Dupa egalul smuls in etapa inaugurala la Cimentul Fieni 1-1, acum, pe teren propriu, formatia antrenata de Daniel Radulescu a castigat meciul cu Foresta Falticeni cu scorul de 2-0. Un sut din 6 m al lui Ferenti (57) la coltul scurt avea sa consemneze deschiderea scorului, pentru ca trei minute mai tarziu o actiune personala a lui Pitu, incheiata printr-un sut la firul ierbii, sa mareasca diferenta la 2-0 si sa rezolve ecuatia invingatoarei. Asta dupa ce oaspetii au avut o ocazie imensa, in prima repriza, prin Amarandei. Victoria formatiei dobrogene vine la capatul unei reprize a doua in care a dominat autoritar ostilitatile si si-a creat numeroase ocazii de a marca prin C. Ilie, Florea, Ferenti si Pitu.Municipal: Avram - Dragoi, Posirca, Ilcu, L. Florea - C. Marinescu, Ad. Cristea, Covrig (46 Bunea), G. Pitu (85 Chiperi) - Ferenti (74 Hampu).Foresta: Prisaca - Sava, Bejenaru, Butnaru, Sevaciuc, Turliuc (65 Gherine) - Dobre, Oniu, Apetrei (70 Agnatescu) - Andries, Amarandei.