23:56 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Remiză în meciul Dunărea Călărași - FC Farul, după ce oaspeții au condus până în minutul 82!

07 Dec, 2019 14:04 2361 Marime text
FC Farul Constanța a susținut astăzi meciul din etapa a 21-a a Ligii a 2-a (ultima din acest an), întâlnind în deplasare Dunărea Călăraşi.

Meciul s-a terminat la egalitate, 1-1 (0-1), după ce „marinarii“ cu condus până în minutul 82, ratând încă o situație de a obține prima victorie în deplasare din acest sezon!

Ionuț Stoica a deschis scorul în minutul 22, iar Marrone a egalat în minutul 82, la cinci minute după ce Farul rămăsese în zece oameni, Dan Panait văzând cartonașul roșu, în urma a două cartonașe galbene (41, 77).

În minutul 90+3, Bodea putea da însă lovitura, aducând astfel victoria Farului, însă nu l-a putut învinge din apropiere pe portarul Dunării.

FC Farul (antrenor, Ianis Zicu) a jucat cu: Muţiu (cpt.) - Nicola, Cană, V. Lică, D. Panait - Antoche, D. Toma - Al. Stoica (72 Carabela), Cruceru (80 I. Ursu), Kanda - I. Stoica (86 Bodea).

Echipa Dunării (antrenor, Cristian Pustai) a fost: Krell - Sabangeanu, R. Crişan, Bg. Şandru (cpt.), G. Mendy,  Honciu, Lopez (71 Tudoran), Preoteasa (46 Raiciu; 88 Ozcan), Marrone, Ekollo, B.. Rusu.

În clasament, FC Farul se află pe locul opt, cu 29 de puncte, după opt victorii, cinci egauri și șapte înfrângeri, golaveraj 24-18.

Sursa foto: Facebook (AFC Dunărea Călărași)