20:17 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Ratări peste ratări. Prelungiri. Meciul SSC Farul - CS Navodari, decis in minutul 119! (galerie foto)

06 Jun, 2017 20:36 5385 Marime text
Campioana Ligii a 4-a de fotbal a judetului Constanta, SSC Farul, s-a calificat astazi in semifinalele Cupei Romaniei, faza judeteana, editia 2017/2018, dupa ce a eliminat in sferturi CS Navodari, pe care a invins-o cu 1-0 la Constanta, pe terenul ITC.

SSC Farul s-a impus insa greu, cu un minut inainte de finalul celor doua reprize de prelungiri, Pavlicu marcand golul victoriei in minutul 119! A fost o partida cu multe ratari. Si CS Navodari a irosit cateva oportunitati bune (în prima repriză), insa SSC Farul  a ratat cat pentru trei meciuri, avand in fata insa si un portar, David, in zi de gratie. Practic, mingea nu voia sa intre în poarta lui CS Năvodari, dar, când toată lumea se pregătea pentru loviturile de departajare, Inocenţiu Pavlicu a marcat golul izbăvitor!

SSC Farul (antrenori, Ion Barbu si Gică Mina; director tehnic, Viorel Farcaş) a jucat cu: Vl. Neagu - Ţăranu, Pătraşcu (61 Ergut), Răvoiu (91 Meleandră) - Nițescu, Ochia, Suciu (103 Pavlicu), Măgureanu (26 Abibula), V. Şicu - I. Florea, Al. Grigoraş.

CS Navodari (antrenori, Constantin Funda si Florin Adam) a mizat pe: David - Babu, Anton, Romaşcanu, D. Radu - Cazan (85 Lupaşcu), Bolfan, Cvas, B. Evdochim - G. Butoi (75 R. Evdochim), S. Memet.