18:00 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Probleme medicale, chiar în ziua partidei Cum s-a descurcat FC Viitorul în meciul cu FC Hermannstadt

29 Jul, 2020 21:29 2639 Marime text
  • Gazdele s-au impus cu 2-0, ambele goluri fiind marcate în ultimele 15 minute ale partidei.

Fără Matei, Boboc, De Nooijer și Iancu accidentați, golgheterul Ligii 1 acuzând probleme medicale chiar în ziua partidei, FC Viitorul Constanța a întâlnit, la Sibiu, pe FC Hermannstadt, în etapa a 12-a din play-out-ul campionatului, anunță reprezentanții FC Viitorul Constanța.

Potrivit acestora, gazdele s-au impus cu 2-0, ambele goluri fiind marcate în ultimele 15 minute ale partidei.

În etapa următoare, a 13-a din play-out-ul Ligii 1, FC Viitorul Constanța va întâlni pe teren propriu, duminică, 02 august, de la ora 21.30, pe Sepsi Sf. Gheorghe.

FC Hermannstsdt - FC Viitorul Constanța 2-0 (0-0)

Au marcat: Stoica 76, Debeljuh (84 - penalty)

Cartonașe galbene: Achim 61

Au evoluat - FC Hermannstadt (antrenor Ruben Albes): Figueiredo - Vodă, Viera, Stoica, Opruț - Caiado (90 Luchin), Romario (90 Romario), Rimane, Jo Santos - Debeljuh, Yazalde (85 Dâlbea). Rezerve: Rodrigues - Bușu, Buzan, Petrescu, Bălan.

FC Viitorul Constanța (manager tehnic Gheorghe Hagi): Tordai - Căpușă (66 Dulca), Mladen, Ghiță, Dussaut - Iacob, Artean (34 Achim), Casap (66 Ciobanu) - Chițu (77 Munteanu), Rivaldinho, Ganea (77 Bodișteanu). Rezerve: Căbuz - Georgscu, Grosu, Pitu.

Au arbitrat: Ionuț Coza (Cernica - Ilfov) - Florin Păunescu (Rm.Vâlcea) și Vlad Bârleanu (București).

Sursa text: fcviitorul.ro