18:02 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Phoenix CSU Simona Halep Constanța, scor strâns în ultimul meci de la Cupa României

04 Nov, 2020 21:02 3377 Marime text
  • Echipa de pe litoral a întâlnit în a treia partidă CSU Cluj Napoca.

Echipa feminină de baschet Phoenix CSU Simona Halep Constanța a susținut în această seară, la București, al treilea meci (și ultimul) din Grupa B a turului preliminar al Cupei României, întâlnind CSU Cluj Napoca.

După înfrângeri în primele două partide, formația de pe litoral a fost aproape de a obține un succes acum, câștigând primele două sferturi (18-15, 21-16) și conducând la pauză (39-31), dar pierzând la final, la diferență mică (scor 60-67).

Scorul pe sferturi în meciul Constanța - Cluj-Napoca a fost 18-15, 21-16, 8-19 și 13-17.

După trei runde, pe primele două locuri în grupă s-au clasat CSU Cluj Napoca - 6p (3 victorii) și FCC Baschet Arad - 5p (2 victorii - un eșec), urmate de CS Țara Bârsei 2011 Brașov - 4p (1-2) și de Phoenix CSU Simona Halep - 3p (0-3).

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (Phoenix CSU Simona Halep)