10:19 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Au început turneele play-off şi play-out Perla Murfatlar, scorul etapei la Liga a IV-a

06 Apr, 2015 00:00 1984 Marime text
Meciurile din prima etapă a play-off-ului şi play-out-ului Ligii a IV-a de fotbal a judeţului Constanţa s-au jucat sâmbătă şi s-au încheiat cu rezultatele: play-off - CS Agigea - CSO Ovidiu 3-1, CS Eforie - CS Mihail Kogălniceanu 3-0, Portul Constanţa - Dunărea Ostrov 0-1, Victoria Mihai Viteazu - Gloria Băneasa 0-3, Unirea Topraisar - Axiopolis Cernavodă 1-2, Sparta Techirghiol - Viitorul II 1-2; play-out - Voinţa Valu lui Traian - Avântul Comana 1-2, Perla Murfatlar - Victoria Cumpăna 8-1, Ştiinţa Poarta Albă - Vulturii Cazino 5-0. CFR Constanţa a avut rundă liberă.

În partida Sparta Techirghiol - Viitorul II, gazdele au punctat în minutul 52, în vreme ce reuşitele oaspeţilor au venit în minutele 29 (Cristian Ene) şi 49 (Alexandru Cicâldău). Din minutul 50, FC Viitorul II a jucat în zece oameni, după ce Paul Iacob a primit cartonaşul roşu, în urma cumulului de cartonaşe galbene. Antrenorul Viitorului II, Cristian Cămui, a folosit jucătorii: Tordai - Nikolov, Iacob, Vasiu, Perju - Gheorghe (55 Toriște), Vaștag - Neacșa (70 Tudoran), Cicâldău (60 Cruceru), Stoica - Ene (89 Panait).

Clasamente:

Play-off: 1. Viitorul II - 61p, 2. Agigea - 55p, 3. Cernavodă - 54p, 4. Eforie - 45p, 5. Băneasa - 41p, 6. Ostrov - 36p, 7. Topraisar - 35p, 8. Mihai Viteazu - 35p, 9. Portul - 35p, 10. Techirghiol - 32p, 11. Ovidiu - 32p, 12. Mihail Kogălniceanu - 32p.

Play-out: 1. Comana - 35p, 2. Cumpăna - 28p, 3. CFR - 27p, 4. Poarta Albă - 19p, 5. Murfatlar - 15p, 6. Vulturii Cazino - 13p, 7. Valu lui Traian - 11p.

Sursa foto: Academia Hagi