16:36 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE Partida FC Viitorul - Poli Iaşi, întreruptă în minutul 67!

22 Feb, 2021 22:16 2795 Marime text

• Întâlnirea contează pentru etapa a 24-a a Ligii 1.

Meciul FC Viitorul - Poli Iaşi, găzduit, în această seară, de baza sportivă a Academiei Hagi, de la Ovidiu, a fost oprit în minutul 67, la scorul de 0-0, arbitrul Andrei Chivulete luând această decizie din pricina ceţii, care împiedică desfăşurarea partidei în condiţii normale, vizibilitatea fiind redusă.

Dacă, peste o oră, condițiile meteo nu vor permite reluarea partidei, aceasta se va disputa mâine la o oră care va fi stabilită ulterior.

Echipele de start au fost:

FC Viitorul (antrenor, Mircea Rednic): Cojocaru - Benzar, Mladen, Dobrosavlevici, Dussaut - C. Matei, Artean, Ciobanu - Grădinaru, Sabala, Mățan. Rezerve: Căbuz, Grosu, Babunski, Andronache, Pitu, Jo Santos, Ganea, Gaztanaga, Dănuleasa.

Poli Iaşi (antrenor, Andrei Cristea): Brănescu - Onea, Baxevanos, Frăsinescu, Bușu - Vanzo, Mihalache - Vega, Passaglia, Stan – Duranovic. Rezerve: Axinte, Dylan Flores, Gaitan, Popa, Cabral, Zaharia, Popadiuc, I. Cristea, Soares.

UPDATE:

Cum nu s-a produs o îmbunătăţire a condiţiilor meteo, arbitrul Andrei Chivulete a decis ca duelul dintre să fie amânat, acesta urmând să se reia marți, 23 februarie, din minutul 67, de la scorul de 0-0. Partida va începe la ora 16.00.

Sursa foto: FC Viitorul