03:43 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Optimile Europa League Steaua joacă diseară cu Chelsea pentru o calificare istorică

14 Mar, 2013 00:00 1044 Marime text
Steaua încearcă să elimine diseară din Europa League deţinătoarea Ligii Campionilor, Chelsea Londra! După ce a câştigat cu 1-0 prima manşă a optimilor de finală, Steaua susţine, de la ora 22.05 (în direct la Digi Sport 1, Dolce Sport 1 şi Pro TV), partida retur din Anglia, jucând pentru calificare în sferturi. Oaspeţii au trei variante pentru a merge mai departe: victorie, egal, dar şi înfrângere la un gol diferenţă (exceptând scorul de 0-1, care duce în prelungiri). Chelsea se califică doar dacă bate la două goluri diferenţă. Celelalte meciuri de diseară sunt: ora 19.00 - Zenit St. Petersburg - FC Basel (0-2 în tur), Rubin Kazan - Levante (0-0), ora 20.00 - Inter Milano - Tottenham (0-3); ora 22.05 - Fenerbahce - Viktoria Plzen (1-0), Bordeaux - Benfica Lisabona (0-1), Newcastle - Anji Mahacikala (0-0) şi Lazio - VfB Stuttgart (2-0).

Sursa foto: uefa.com