23:42 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

O victorie şi o înfrângere în Bucureşti pentru baschetbaliştii de la Athletic Constanţa

29 Nov, 2016 00:00 1110 Marime text
Echipa masculină de baschet Athletic Constanţa a pierdut cu 65-74 (la pauză 36-42, pe sferturi 21-16, 15-26, 22-12, 16-11) meciul din deplasare cu Dinamo II Bucureşti, din etapa a şaptea a Ligii 1 (ultima din tur). Succesul lui Dinamo II a venit în premieră în acest campionat, după ce formaţia din capitală pierduse celelalte cinci partide!

BC Athletic a jucat în Bucureşti şi în campionatul de juniori Under-18, câştigând partida cu BC Laguna Sharks, scor 75-68. Echipa constănţeană va susţine următorul meci de Liga 1 tot pe teren străin, în fieful formaţiei CS Agronomia 4 Sports Bucureşti, pe care în tur a învins-o la Constanţa cu 68-54. Juniorii, în schimb, vor avea rundă liberă în această săptămână.

Sursa foto: Facebook (BC Athletic)