20:14 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

O sportivă de la LPS Constanţa participă la Top 12 pentru copii de 8-10 ani

12 Sep, 2013 00:00 2016 Marime text
Liceul cu Program Sportiv „Nicolae Rotaru” din Constanţa va fi reprezentat la concursul de tenis de masă Top 12 pentru copii (8-10 ani) de Camelia Mitrofan. Întrecerea se desfăşoară la Mediaş, pe 14 şi 15 septembrie. În curând, va începe şi sezonul 2013/2014 al Campionatului Naţional pe echipe al seniorilor.

În cele trei divizii vor evolua şi cinci echipe constănţene: Topspin 08 (la masculin) şi CS Farul (la feminin) - în Superligă; LPS1 (în seria secundă masculină) şi LPS (la fete) - în Divizia A; LPS2 (în seria a doua la băieţi) - în Divizia B. Turneele tur ale celor trei competiţii se desfăşoară la următoarele date: Divizia B - 20-22 septembrie, la Câmpulung Muscel; Divizia A - 27-29 septembrie, la Buzău; Superliga - 7-9 noiembrie, la Buzău.

Două medalii la Jocurile Francofone

Jucătoarea constănțeană de tenis de masă Cristina Hârâci a cucerit două medalii la Jocurile Francofone, întrecere care se dispută în Franța, la Nisa. La dublu mixt, unde a făcut pereche cu Hunor Szocs, Hârâci a cucerit aurul, iar la echipe, în aceeași alcătuire, România a obținut medalia de argint.