15:36 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Miron a fost invins de la 35 m

19 Sep, 2002 00:00 612 Marime text

Carpati Sinaia - AS Midia Navodari 1-1

Golul echipei noastre a fost marcat de Truta

Aflata in cantonamentul montan de la Busteni, divizionara B de fotbal AS Midia Navodari a sustinut, ieri, un meci amical in compania celor de la Carpati Sinaia (Divizia C), incheind la egalitate 1-1 (1-0). Desi era primul meci dupa trei zile de cantonament montan in care au sustinut cate doua antrenamente zilnice, elevii antrenorului Leonida Nedelcu au fost, valoric, peste adversarii sai. Truta a deschis scorul in prima repriza, insa dupa pauza echipa din Sinaia a egalat gratie unui gol marcat direct din lovitura libera de la 35 m, la o grava greseala a portarului Miron. Tehnicianul constantean a trimis in teren o echipa ce nu i-a avut in componenta pe accidentatii Paraschiv (contuzie la genunchi) si R. Miu (contuzie la coapsa), preferand sa-i odihneasca pe acestia, in perspectiva dificilei confruntari pe care o va sustine sambata la Inter Gaz Bucuresti. El i-a folosit pe: Miron (Vasiliu) - Croitoru, D. Petre, L. Stefan - Gherbezan, Frimu, Ochia, Curumi, Truta - Borza, V. Roman. Ieri dupa-amiaza, jucatorii au participat la un nou antrenament, urmand ca astazi sa faca doua. Vineri, dupa o noua sedinta de pregatire, "petrolistii" vor pleca spre Ploiesti, unde se vor caza la hotelul "Sport", deoarece in Bucuresti nu au mai gasit locuri de cazare.