15:07 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE ​Meciul FC Viitorul II - Axiopolis Cernavodă s-a încheiat la egalitate. Gloria Albeşti, victorie în deplasare

03 Apr, 2021 16:36 3322 Marime text

• Partida a contat pentru etapa a 14-a a Ligii a 3-a, seria a 3-a.

Terenul sintetic din Complexul Sportiv al Academiei Hagi, de la Ovidiu, a găzduit, astăzi, meciul FC Viitorul II - Axiopolis Cernavodă, din etapa a 14-a a Ligii a 3-a, seria a 3-a.

Partida s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, 1-0 la pauză pentru gazde.

FC Viitorul II a deschis scorul prin Alexandru Mitulețu, în minutul 26, în timp ce Axiopolis a egalat în minutul 81, prin Stelian Mișilaricu.

Au evoluat formațiile:

FC Viitorul II (antrenor, Constantin Fălină): Stănciulescu - Georgescu, Osman, Lazăr, Mitulețu (46 Oroian) - Iorga (58 Voicu), Duțu, Onuț (74 Caragea) - Agiveli (67 Bodișteanu), Cojocaru (67 Mustacă), Pleșa. Rezerve neutilizate: Trandafir - Răducioiu.

Axiopolis Cernavodă (antrenor, Tiberiu Bălan): Nanu (61 Dobra) - Drăguț (61 Mișilaricu), Ștefănescu, Chebac, Vintilă - Vieru (86 Arcan), Anton, Gheorghe (61 Moise) - Rusu, Grigore, Tudorică. Rezerve neutilizate: Cheia, Răducanu, Marin, Vasilescu.

Celelalte meciuri ale etapei se dispută tot astăzi, dar de la ora 17.00, iar a treia reprezentantă a judeţului Constanţa în seria a treia, Gloria Albeşti (locul 9, cu 9 puncte), va evolua în deplasare cu Înainte Modelu (locul 5, cu 19 puncte).

Restul întâlnirilor sunt: Recolta Gheorghe Doja - SC Popești Leordeni, ACSM Oltenița - Mostiștea Ulmu şi CS Afumați - Agricola Borcea.

UPDATE:

Gloria Albeşti a câştigat meciul cu Înainte Modelu, scor 1-0.

Celelalte rezultate au fost: Recolta Gheorghe Doja - SC Popești Leordeni 0-1, ACSM Oltenița - Mostiștea Ulmu 1-4 şi CS Afumați - Agricola Borcea 4-0.

Clasament: 1. CS Afumaţi - 37p, 2. Mostiştea Ulmu - 33p, 3. Axiopolis Cernavodă - 23p, 4. SC Popeşti Leordeni - 21p, 5. FC Viitorul II - 21p, 6. Înainte Modelu - 19p,  7. Agricola Borcea - 16p, 8. Gloria Albeşti - 12p, 9. Recolta Gheorghe Doja - 12p, 10. ACSM Olteniţa - 5p.

Sursa foto: Facebook (FC Viitorul)