12:25 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Meciul dintre ASA Târgu Mureș și Pandurii Târgu Jiu, suspendat după prima repriză

18 Dec, 2016 20:49 1867 Marime text
Meciul dintre ASA Târgu Mureș și Pandurii Târgu Jiu din această seară a fost suspendat după prima repriză, întrucât echipa oaspete a refuzat să mai iasă pe teren după pauză.

Jucătorii formației Pandurii au refuzat să mai joace deoarece terenul era acoperit de gheață, meciul fiind întrerupt la scorul de 2-0 pentru gazde, potrivit gsp.ro.

„Toate întrebările referitoare la tot ceea ce s-a întâmplat la meciul dintre ASA Tg. Mureș și Pandurii au un singur răspuns. Singura persoană care poate decide dacă un meci de fotbal poate începe sau nu este arbitrul! El este singura persoana suverană care decide tot ce se întâmplă în timpul unui meci de fotbal. Dacă terenul era înghețat e ca și cum era inundat!

Vom analiza imaginile de la meci, vom ține cont de raportul observatorului LPF și probabil va exista o Comisie de Disciplină unde vor fi chemate toate părțile pentru a da declarații", a declarat un oficial al Ligii pentru Gazetă.