21:27 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Meci amical FC Viitorul - Dacia Unirea Brăila 5-0

19 Jul, 2017 22:32 1417 Marime text

O "combinată" FC Viitorul și FC Viitorul II a întâlnit, miercuri după-amiază, pe Dacia Unirea Brăila într-un meci de verificare disputat pe stadionul Central din Complexul Academiei Hagi. În prima repriză constănțeni au folosit echipa a doua a clubului și au marcat de două ori prin Jallow Momodou 18 și Mircea Manole 20.

După pauză au intrat pe teren jucători de la prima echipă și Viitorul a mai punctat în trei rânduri prin Vlad Morar 63, 77 și Eric de Oliveira 80. De remarcat debutul cu gol pentru noua achiziție Eric de Oliveira. Rezultat final: FC Viitorul - Dacia Unirea Brăila 5-0.

Au evoluat pentru FC Viitorul - Repriza I: Tordai - Boboc, Leca, Piciu, Perju - B. Vasile, Kofi, Neniță - Cioablă, Momodou, Manole. Repriza a II-a: Tordai - Rădoi, Ghiță, Hodorogea, Vînă - Ciobanu, Mladen, Dumitrescu - Eric, C. Ene, Morar. Au mai intrat: Sabangeanu, Crînganu, Căpușă, Acasandrei.

Sursa text și foto: fcviitorul.ro