02:38 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE Egalitate în meciul amical dintre CS Medgidia şi Dacia Unirea Brăila, jucat pe stadionul „Iftimie Ilisei“ (galerie foto)

14 Jul, 2021 11:22 3192 Marime text

• În weekend-ul trecut, echipa din Brăila a susținut un amical și cu Farul Constanța.

Stadionul „Iftimie Ilisei“ din Medgidia găzduiește, astăzi, un meci amical de fotbal între echipa locală, CS Medgidia (Liga a 4-a, antrenor - Gelu Hampu), și Dacia Unirea Brăila, nou promovată în Liga a 2-a, formație antrenată de Florentin Petre.

Meciul începe la ora 17.30.

Echipa din Brăila vine la Medgidia după ce în urmă cu 3 zile a fost învinsă de Farul Constanța cu 2-3, tot într-o partidă de pregătire.

Partida va fi un bun antrenament pentru ambele echipe în vederea noului sezon competițional.

Hai, Medgidia!, este mesajul clubului din județul Constanța.

UPDATE:

Partida s-a încheiat la egalitate, 1-1.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 40, iar CS Medgidia a marcat golul egalizator în minutul 73, prin Dănuţ Petrescu.

Medgidia a reușit un egal frumos în meciul amical disputat în aceasta seară cu Dacia Unirea Brăila, scor 1-1.

Venită din Liga a II a, echipa din Brăilă a deschis scorul în minutul 40.

Pauza a fost de bun augur apoi pentru Medgidia care a reușit să marcheze în minutul 73, cu un gol frumos a lui Dănuț Petrescu.

Un meci strâns și o bună pregătire pentru echipa noastră pentru următorul sezon competițional, se arată pe pagina de Facebook a CS Medgidia.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (CS Medgidia)