02:36 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Viitorul n-a reușit să învingă la Ovidiu Poli Timișoara, în Liga 1

25 Nov, 2017 17:57 1865 Marime text
Campioana României la fotbal, FC Viitorul, susține în această seară, de la ora 18.00, partida din etapa a 19-a a Ligii 1, întâlnind pe teren propriu, la baza Academiei Hagi de la Ovidiu, ACS Poli Timișoara.

În clasament, FC Viitorul ocupă locul cinci, cu 30 de puncte, în vreme ce echipa bănățeană se află pe poziția a noua, cu 23 de puncte.

Cele două echipe sunt:

FC Viitorul (manager tehnic, Gică Hagi): Râmniceanu - D. Lopez, Hodorogea, Horj, Cr. Ganea - Cicâldău, Mladen, Vână - Eric, A. Chițu, Mățan.

Rezerve: Tordai - V. Ghiță, De Nooijer, A. Ciobanu, Drăguș, Gavra, T. Băluță.

ACS Poli Timișoara (antrenor, Ionuț Popa): Straton - Struț, Melinte, Cânu, Al. Ciucur - Al. Munteanu, Soljic - Vașvari, Artean, Bârnoi - Abraw.

Rezerve: Curileac - Haruț, Croitoru, Doman, Bocșan, Curjuric, Drăghici.

UPDATE: Meciul s-a încheiat, oaspeții reușind să obțină un punct, scor 1-1 (Cr. Ganea 25 / Ciucur 66). Scorul este nedrept însă, Viitorul merita victoria, după ce a condus meciul şi a avut ocazii clare de gol.

UPDATE: În minutul 90+1, ultima schimbare la Poli Timișoara, Doman în locul lui Ciucur.

UPDATE: Hagi forțează atacul, în minutul 84 îl trimite pe teren pe vârful Gavra în locul lui Mățan. Băluță are apoi ocazia de a marca, dar trimite cu capul pe lângă.

UPDATE: În minutul 74, Hagi face primele două schimbări, Băluță în locul lui Horj și Drăguș în locul lui Eric.

UPDATE: Poli Timișoara egalează în minutul 66, prin Ciucur, care trage de la 16 metri la colțul scurt! La scurt timp după aceea, formația oaspete operează și a doua schimbare, Abraw lăsându-i locul în teren lui Drăghici.

UPDATE: În minutul 65, Cicâldău trage de la marginea careului, căutând vinclul, dar mingea se duce peste poartă.

UPDATE: Prima schimbare la Poli Timișoara se face în minutul 61, Haruț în locul lui Bârnoi.

UPDATE: În minutul 53, Abraw trage pe lângă poarta lui Râmniceanu.

UPDATE: A început repriza secundă.

UPDATE: S-a încheiat prima repriză. FC Viitorul conduce cu 1-0!

UPDATE: În minutul 41, Chițu, iar apoi Mățan nu pot înscrie, din careu, la aceeași fază!

UPDATE: Gazdele au o mare ocazie de a-și majora avantajul, în minutul 31. Centrare Ganea, iar Chițu trimite cu capul mingea în bară din apropiere!

UPDATE: În minutul 25, Viitorul deschide scorul, prin golul de generic al lui Cristi Ganea, care a tras cu stângul din afara careului! O reușită marcă înregistrată!

UPDATE: Prima ocazie a meciului le aparține oaspeților, în minutul 9. Al. Munteanu bate o lovitură liberă de pe partea stângă, iar Abraw reia din 5 metri peste poartă!

UPDATE: Partida a început.

Sursa foto: Facebook (Academia Hagi)