00:13 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Campioana, neînvinsă de șase meciuri FC Viitorul a remizat cu FC Voluntari în Liga 1

20 Nov, 2017 21:03 1909 Marime text
Campioana României, FC Viitorul, susține în această seară, în deplasare, partida din etapaa 18-a a Ligii 1, contra formației FC Voluntari.

Cele două echipe de start sunt:

FC Voluntari (antrenor, Claudiu Niculescu): Balauru - Filipov, I. Balaur, M. Popescu, Acsinte - Răuţă, C. Lazăr - Ivanovici, L. Marinescu, Olteanu - Ad. Bălan.

Rezerve: Petrariu - C. Achim, Leasă, Novac, Cernat, Căpățână, Popadiuc.

FC Viitorul (manager tehnic, Gheorghe Hagi): Rîmniceanu - Lopez, Țîru, Hodorogea, De Nooijer - Cicâldău, Mladen, Ganea - Eric, Țucudean, Chițu.

Rezerve: Tordai - V. Ghiță, Horj, Vînă, Ciobanu, Drăguș, Băluță.

Arbitri: George Găman (Craiova) - Mircea Grigoriu (București), Adrian Vornicu (Iași); rezervă: Dragoș Istrate (București).

Cu acest egal,  FC Viitorul își continuă seria de invincibilitate în Liga 1. Campionii României nu au pierdut de șase etape la rând, interval în care au realizat cinci victorii consecutive și remiza din această seară. Totodată, echipa lui Hagi nu a primit gol în ultimele cinci partide!

În clasament, FC Viitorul se află pe loc de play-off, cinci, cu 30 de puncte, având nouă victorii, trei egaluri și șase înfrângeri, golaveraj 24-13. Următorul meci al Viitorului este programat sâmbătă (25 noiembrie, ora 18.00), când la Ovidiu va sosi ACS Poli Timișoara (locul 9, cu 23 de puncte), pentru partida din cadrul etapei a 19-a a Ligii 1.

UPDATE: Partida s-a încheiat. Nicio echipă nu a marcat, astfel că scorul final a fost 0-0.

UPDATE: În minutul 75, FC Viitorul  a rămas în inferioritate numerică, după eliminarea lui Țucudean. Schimbările FC Viitorul: min. 63 - De Nooijer - Vână; min. 83 - Chițu - Horj. De cealaltă parte, Claudiu Niculescu a mutat astfel: min. 68 - Ivanovici - Căpățână; min. 76 - Marinescu - Cernat, min. 86 - Răuță - Popadiuc.

UPDATE: În minutul 70, Lopez a tras la poartă, dar Balauru a parat.

UPDATE: În minutul 46, Țucudean pătrunde în careul gazdelor, dar finalizarea este slabă

UPDATE: A început partea secundă.

UPDATE: S-a încheiat prima repriză. Cele două echipe sunt la egalitate, 0-0.

UPDATE: În minutul 37, Eric a executat o lovitură liberă de la 17 m, însă Balauru reține.

UPDATE: În minitul 34, FC Viitorul a cerut penalty, în urma unei intervenții a lui Filipov asupra lui Ganea.

UPDATE: Partida a început. În minutul 10, în urma unei lovituri libere executate de Olteanu, mingea a intrat în poartă, dar arbitrul nu a acordat golul, considerând că Balaur a faultat în atac.

Sursa foto: Facebook (Academia Hagi)