10:29 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Liga a 3-a FC Viitorul II, victorie cu Înainte Modelu. Penalty ratat în minutul 90+4!

13 Nov, 2020 16:44 3289 Marime text
  • Meciul s-a jucat pe stadionul Central din Complexul Academiei Hagi, de la Ovidiu.

FC Viitorul II a disputat, astăzi, confruntarea cu Înainte Modelu, din etapa a zecea a Ligii a 3-a, seria a 3-a, runda fiind prima din retur.

Meciul s-a jucat pe stadionul Central din Complexul Academiei Hagi, de la Ovidiu, și s-a încheiat cu succesul la limită al gazdelor, scor 1-0 (0-0).

Unicul gol al partidei a fost înscris de Robert Mustacă, în minutul 83, cu o execuție spectaculoasă.

Oaspeții puteau pleca însă cu un punct de la Ovidiu, beneficiind de un penalty în minutul 90+4.

A executat Teodorescu, însă portarul Tordai a apărat!

Au evoluat formațiile:

FC Viitorul II (antrenori, Nicolae Roșca și Constantin Fălină): Tordai - Georgescu (66 Voicu), Bîrzu, Sîrbu, Mitulețu - Stoian (66 Ciobanu), Crivac, Grameni (46 Tănasă) - Bodișteanu (66 Andronache), Ganea, Mustacă. Rezerve neutilizate: Stănciulescu - Răducioiu, Oroian, Iorga, Radaslavescu.

Înainte Modelu (antrenor, Marcel Ploaie): Poch - Catrina, Sapioniac, Ilie, Mihai (68 Șt. Gheorghe) - V. Georgescu - Mohammed, Florea, Ene (87 C. Gheorghe), Mitu (73 Oanca) - Teodorescu. Rezerve neutilizate: Olteanu - Vasile.

Restul confruntărilor din seria a treia au fost programate sâmbătă, 14 noiembrie, de la ora 14.00: Recolta Gheorghe Doja - ACSM Oltenița, CS Afumați - SC Popești Leordeni, Agricola Borcea - Gloria Albești și Axiopolis Cernavodă - Mostiștea Ulmu.

Clasamentul seriei a treia: 1. CS Afumați - 25p (9 meciuri), 2. Mostișta Ulmu - 20p (9m), 3. Axiopolis - 17p (9m), 4. Înainte Modelu - 15p (10m), 5. FC Viitorul II - 14p (9m), 6. Agricola Borcea - 12p (9m), 7. SC Popești Leordeni - 11p (9m), 8. Gloria Albești - 6p (9m), 9. Recolta Gheorghe Doja - 6p (9m), 10. ACSM Oltenița - 4p (8m).

Sursa foto: Academia Hagi