08:02 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Liga a 3-a Farul Constanța 2, egal pe teren propriu cu CSM Fetești (VIDEO)

26 Nov, 2021 16:38 3419 Marime text

• Faristul Josemi Castaneda a marcat cu un șut de la 25 de metri.

Echipa de fotbal Farul Constanța 2 a susținut, astăzi, partida din etapa a 14-a din Seria a 3-a a Ligii a 3-a, contra formației CSM Fetești.
Confruntarea a avut loc pe stadionul „Gheorghe Hagi“ din Constanța si s-a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-0).

Pentru formația constănțeană, antrenată de Sorin Rădoi și Stere Banoti, a marcat Josemi Castaneda (în minutul 59, șut senzațional de la 25 de metri), după ce oaspeții deschiseseră scorul, prin Marius Radicof (în minutul 56, lovitură de cap în urma unui corner).

Au evoluat formațiile:

Farul II (antrenori, Sorin Rădoi și Stere Banoti): Mușat - Voicu (84 Malama), Dănuleasă, Buta, Chera - Josemi, Popescu, Onuț (46 Maftei) - Tănasă (63 Agiveli), Băceanu, Bodișteanu. Rezerve neutilizate: Dincă - Ștefănescu, Mitulețu, Călin.

CSM Fetești (antrenor, Mircea Ștefan): Călugăru - Grigore, Lucan, Matei (89 Căutiș), Radicof, Tudor, Gogu, Toader (90+4 Gavrilă), Babaua, Buzincu (90+2 Pîslaru), Dragu. Rezerve neutilizate: Gabor - Marin.

Celelalte meciuri din etapa a 14-a se vor juca sâmbătă, 27 noiembrie, de la ora 14.00: Înainte Modelu - SC Popești Leordeni, FC Voluntari II - Agricola Borcea, Recolta Gheorghe Doja - CS Afumați, Gloria Albești - ACSM Oltenița.

Clasament: 1. CS Afumați – 32p (13m), 2. SC Popești Leordeni – 28p (13m), 3. Farul 2 – 27p (14m), 4. Agricola Borcea – 27p (13m), 5. Gloria Albești – 19p (13m), 6. Înainte Modelu – 17p (13m), 7. FC Voluntari 2 – 16p (13m), 8. Recolta Gheorghe Doja – 15p (13m), 9. CSM Fetești – 8p (14m), 10. ACSM Oltenița – 1p (13m).

Sursa foto: Farul Constanța