01:30 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Liga a 2-a Săgeata joacă la victorie la Galaţi

24 Nov, 2012 03:28 1928 Marime text
sageata.jpgEchipa de pe locul trei din seria întâi a Ligii a 2-a la fotbal, Săgeata Năvodari, susţine astăzi partida din etapa a 14-a a campionatului, în deplasare, cu Dunărea Galaţi, penultima clasată. Năvodărenii vin după un semi-eşec dureros pe teren propriu cu Rapid CFR Suceava, 2-2, oaspeţii egalând în prelungirile partidei, după ce au fost conduşi la pauză cu 2-0. „Sperăm să ne revenim şi să batem la Galaţi", a declarat antrenorul Săgeţii, Aurel Şunda.

Celelalte partide din etapă se dispută după programul: astăzi, de la ora 11.00 - Rapid CFR Suceava - Sportul Studenţesc, Dinamo II - CF Brăila, ACS Buftea - Unirea Slobozia; mâine, de la ora 11.00 - FC Botoşani - Delta Tulcea. FC Farul are rundă liberă şi nu va disputa meci amical sau meci-şcoală în locul partidei de campionat. Trei „marinari", Ţabără, S. Chiţu şi Bârlădeanu, se confruntă cu probleme medicale, dar antrenorii Alin Artimon şi Decebal Gheară speră să-i refacă pentru meciul de săptămâna viitoare, de la Năvodari.

Clasament: 1. Sportul - 21p, 2. Delta - 20p, 3. Săgeata - 19p, 4. CS Otopeni - 19p, 5. FC Botoşani - 19p, 6. CF Brăila - 19p, 7. Unirea Slobozia - 14p, 8. Chindia - 12p, 9. Rapid CFR - 11p, 10. ACS Buftea - 11p, 11. Dinamo II - 10p, 12. Dunărea Galaţi - 9p, 13. FC Farul - 6p.

Sursa foto: Liga2.ro