23:15 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

La baschet, Athletic Constanța a triumfat pe terenul echipei CSM VSKC Miercurea Ciuc, în Liga Națională

29 Feb, 2020 21:37 2679 Marime text
În etapa a 16-a a Ligii Naţionale de baschet masculin, Grupa Albastră, BC Athletic Constanţa (locul 1) a întâlnit în deplasare, astăzi, CSM VSKC Miercurea Ciuc (locul 3).

Victoria le-a aparținut oaspeților, scor 80-71, la pauză 39-29, iar pe sferturi Miercurea Ciuc - Constanța 10-14, 19-25, 27-22, 15-19.

Gladiatorii din Tomis se impun în deplasare cu CSM Miercurea Ciuc, scor final 71-80 (la pauză 29-39).

Siler Schneider best season performance, 21p (1x3p), 8 recuperări, 9 pase decisive, 2 intercepții.
Kyle Kilgore termină în double double, 14p, 10 recuperări, 2 pase decisive; Christian Chițu 10p (1x3p), 1 recuperare, 4 intercepții; Adrian Trandafir 10p, 5 recuperări; Cristian Mâinea 9p (3x3p), 4 pase decisive, 2 intercepții; Georgian Păun 7p, 6 recuperări, 3 pase decisive, 1 block; Rahsaan Williams 6p, 8 recuperări, o intercepție; Sergiu Ursu 3p, o recuperare.

Pentru BC Athletic Constanța urmeză un meci foarte dificil pe teren propriu, sâmbătă, 7 Martie cu CSM Târgu Jiu de la ora 17.00. Team is everything!, se aată pe pagina de Facebook a BC Athletic.

Sursa foto: Facebook (BC Athletic)