07:51 18 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Înotători la Atena Sport Club Constanţa Patrick Dinu şi Eduard Răducanu, medaliaţi cu aur la Naţionale (galerie foto)

04 Jul, 2016 00:00 8175 Marime text

La Campionatul Naţional de copii de la Braşov, rezervat categoriei de vârstă 10-11 ani, Atena Sport Club Constanţa, grupare patronată de medaliatul olimpic Răzvan Florea, a urcat de opt ori pe podium, prin doi sportivi, Patrick Dinu şi Eduard Răducanu. Patrick Dinu a cucerit trei medalii de aur (la 50 m spate, la 100 m bras şi la 100 m spate), una de argint (la 200 m mixt) şi una de bronz (la 50 m bras), în vreme ce Eduard Răducanu a ieşit campion naţional la 50 m bras, la 50 m liber a obţinut argintul, iar la 50 m spate s-a clasat pe locul trei pe ţară. De asemenea, la 100 m liber, Ariana Gherman s-a clasat pe poziţia a şasea.