19:04 23 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Înfrângere pentru FC Farul Constanța în meciul din deplasare cu Gloria Buzău

02 Nov, 2019 13:26 3587 Marime text
FC Farul a susținut astăzi meciul din etapa a 15-a a Ligii a 2-a, în deplasare cu Gloria Buzău, iar partida le-a revenit gazdelor, scor 2-0 (1-0).

Ambele reușite au purtat semnătura lui Huiban, în minutele 45+1 și 83.

FC Farul (antrenor, Ianis Zicu) a jucat cu: Muţiu (cpt.) - Cană, V. Lică, I. Ursu, D. Panait - Greu (86 Mitrov), Antoche - Al. Stoica (67 P. Petre), Ant. Cruceru, Kanda - I. Stoica (77 D. Halep).

Echipa Gloriei (antrenor, Ilie Stan) a fost: R. Stoian - Catană, M. Ioniţă, Ghinga (cpt.), Nedelea, Bourceanu, Tucaliuc (86 Calu), Luptak, V. Munteanu (90+2 M. Constantinescu), Huiban (90 Ceaușel), V. Alexandru.

Din minutul 82, FC Farul a jucat în inferioritare numerică, după eliminarea stoperului Ionuț Ursu, care a primit două cartonașe galbene în interval de numai trei minute.

Înfrângere după un meci închis, cu puține faze de poartă!, se arată pe pagina de Facebook a FC Farul.

În clasamentul intermediar al rundei, FC Farul se află pe locul patru, cu 22 de puncte (șase victorii, patru egaluri, cinci eșecuri, golaveraj 15-14), iar în etapa viitoare va juca pe teren propriu cu Pandurii Tg. Jiu (locul 18, penultimul, cu 7 puncte).

Sursa foto (cu rol ilustrativ): ZIUA de Constanța